Meunangkeun hal nu kapuasan of a cheesesteak Philly tanpa sadayana roti anu di dinner hearty ieu. Bell peppers nu ngeusi provolone kéju, steak, sarta bawang caramelized jeung suung, teras dimasak dugi ka peppers anu lemes sareng kéju bubbly jeung bit browned. hasilna nyaeta luhur protéin sarta kanyamanan, low di koret.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 oz mun 12oz flank steak (anjeun ogé tiasa sub cut béda tina steak)
- 2 badag peppers bel héjo (blanch dihareupeun waktu lamun hoyong lada lemes)
- 1 bawang sedeng
- 6 ons orok Bella suung
- 2 sendok mantega
- 2 sendok minyak zaitun
- Ciwit of thyme seger (bisa diganti garing teuing)
- Uyah jeung cabé secukupnya
- 8 keureut kéju provolone
Kumaha Jieun Éta
Uyah jeung cabé steak. Cook (grill atanapi ngagoreng pan) leuwih panas luhur ngeunaan 2 menit per samping.
Nyiksikan teh peppers dina satengah lengthwise. Ngabersihan jeung cabut sikina.
Thinly nyiksikan bawang jeung suung. Tumis leuwih panas sedeng kalayan mentega, minyak zaitun, thyme jeung uyah jeung cabé rasa. Masak nepi ka caramelized, ngeunaan 30 menit.
oven Preheat ka 400 derajat
Nyiksikan teh steak kana strips ipis atawa potongan ukuranana kacamatan
Baris nu jero unggal cabe satengah sareng nyiksikan tina kéju provolone
Eusian unggal cabe satengah kalawan daging jeung sababaraha campuran bawang dugi aranjeunna dipak tinggi sarta ampir overflowing.
Luhur tiap cabé jeung nyiksikan sejen tina keju.
Panggang pikeun 15-20 menit dugi kéju anu geus coklat emas jeung bubbling.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 308 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 75 mg |
| natrium | 333 mg |
| karbohidrat | 6 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 24 g |