A resep boneka sakabeh engkol ngeusi sapi taneuh jeung béas sarta topped kalayan kéju sarta sup tomat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 engkol sirah badag
- 1 pound lean
- Daging cacag
- 1 cup grated Cheddar kéju
- 1/2 cangkir bawang (dicincang)
- 1 cup rusuh-masak béas (uncooked)
- 2 kaléng condensed sup tomat
- Uyah jeung cabé secukupnya
- cai 1/2 gelas
Kumaha Jieun Éta
- Motong puseur ti engkol; kalawan péso, ngukir kaluar hiji rohangan cukup badag nyekel campuran daging jeung béas.
- Campur daging sapi taneuh, bawang, béas, 1 can of sup, uyah, sarta cabé, diced seledri marengan sésana engkol (teu core).
- Teundeun sirah engkol dina piring casserole buleud badag kalayan 1/2 cai cangkir di handap.
- Eusian engkol jeung campuran daging; nutupan sarta Panggang 1 1/2 jam dina 350 F.
- Ngalembereh dina kéju jeung sésana 1 can of sup tomat.
- Cabut panutup tina casserole jeung tuang campuran sup leuwih sirah engkol.
- Balik uncovered kana oven salila 15 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 385 |
| total Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 81 mg |
| natrium | 316 mg |
| karbohidrat | 31 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 27 g |