Ngagaduhan 4 ka 6. Perhatikeun yén iga perlu marinated sapeuting (teu kaasup dina jangka waktu prep).
Langkung Spareribs Resep
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon spareribs
- 3 séndok kecap lampu
- 3 séndok saos hoisin
- 3 séndok saos tomat
- anggur béas 2 sendok Cina atanapi sherry garing
- 1 séndok gula coklat
- 2 cengkéh bawang bodas, finely dicincang
- 2 sendok madu
- 1/4 cangkir
- cai nu ngagolak
Kumaha Jieun Éta
- Potong spareribs eta kana lembar 1 inci. Teundeun dina kaca baking piring deet.
- Ngagabungkeun nu kecap lampu , asin hoisin , saos tomat, anggur béas atawa sherry, gula semu coklat, tur papak dicincang. Tuang ngaliwatan spareribs. Panutup jeung marinate sapeuting dina kulkas, péngkolan aya kalana keur mastikeun iga nu coated tuntas.
- Preheat oven jeung 350 derajat Fahrenheit (177 darajat Celsius, pakakas oven boh 175 darajat Celsius). Ngaleyurkeun madu dina cai nu ngagolak.
- Eusian pan roasting deet jeung 1/2 inci tina cai jeung tempat di handap oven. Teundeun babi teh dina rak luhur caina. Manggang babi pikeun 30 menit, atawa dugi iga ngan dimimitian hargana murah jeung suhu internal ngahontal 160 derajat Fahrenheit (71 darajat Celsius). Sikat teh spareribs sababaraha kali jeung madu jeung campuran cai salila roasting. Dipiceun jeung tiis.
- Spareribs bisa masak payun waktu jeung refrigerated atanapi beku. (Ngalembereh dina babi beku dina kulkas atawa microwave. Paké babi refrigerated dina 4 dinten. Reheat nu babi beku atawa refrigerated saméméh porsi).
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 695 |
| total Fat | 46 g |
| jenuh Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 20 g |
| kolesterol | 183 mg |
| natrium | 823 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 47 g |