leeks ngagaduhan? Tuang éta pikeun sarapan! Ieu supa vegetarian nu panggampangna tur resep omelet leek mangrupakeun cara gancang meunang sababaraha veggies sapanjang kalawan endog isuk anjeun, sarta leeks impart a rustic, rasa earthy nu mana ogé jeung endog. Hiji omelet vegetarian gampang mangrupakeun sarapan vegetarian rusuh pikeun sagala dinten minggu.
Kawas masak omelets pikeun sarapan tawar gancang? Di dieu beuki vegetarian omelet resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 endog
- 1 ciwit uyah (rasa)
- 1 ciwit cabe (rasa)
- 1 sdm leek (diced)
- 1 sdm bawang (diced)
- 4 suung (diced)
- 1 sdm mantega (atawa margarin)
Kumaha Jieun Éta
- Whisk babarengan endog, uyah, sarta cabé dugi ogé keok.
- Dina skillet atanapi frying badag pan, masak nu leeks, bawang daun, jeung suung di mentega atawa margarin salila kira 3 nepi ka lima menit atawa nepi ka bawang anu lemes. Tambahkeun sayuran ka endog.
- Tuang satengah endog jeung veggies kana skillet jeung masak nepi rengse, tilepan dina satengah ngan saméméh réngsé. Ngulang jeung satengah sejenna tina campuran.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 350 |
| total Fat | 22 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 640 mg |
| natrium | 1.056 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 26 g |