Coklat pikeun sarapan bisa sigana hiji indulgent saeutik, tapi ieu fun flapjacks téh saréat pikaresepeun pikeun breakfasts husus sarta brunches, hususna keur budak susu-gratis. Ngawula ka aranjeunna jeung sirop maple, gula tipung atawa malah hiji saeutik coklat tambahan dilebur.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 3 séndok gula (
- granulated bodas )
- 2 sendok baking powder
- 1 séndok uyah
- 2 endog badag
- 1 1/2 susu cup kécap (vanili flavored, atawa
- almond susu )
- 3 séndok minyak canola
- 1/2 cangkir coklat chip (susu-gratis, atawa potongan ti bar coklat susu-bebas)
- Pilihan pikeun porsi: sirop maple, gula tipung, atawa dilebur coklat susu-gratis
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok campur kode badag, ngayak babarengan tipung, gula, baking powder, sarta uyah dugi ogé dikombinasikeun. Sisihkan.
- Dina mangkok campur kode sejen, whisk babarengan endog, susu kécap vanili, sarta minyak canola dugi well-dicampur. Nambahkeun bahan baseuh kana bahan garing, Pergaulan dugi digabungkeun. Melu di chip coklat susu-gratis.
- Enteng gajih hiji skillet ageung atanapi griddle jeung panas leuwih sedeng luhur panas. Tambahkeun adonan kana loyang 1/4 cangkir pikeun tiap pancake. Masak nepi ka gelembung muncul dina beungeut nu pancakes, teras flip, sarta masak nepi dua sisi nu coklat emas. Mindahkeun ka plat porsi sarta ngalayanan geuwat jeung sirop haneut maple, gula tipung, atawa leuwih dilebur coklat susu-gratis.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 349 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 152 mg |
| natrium | 806 mg |
| karbohidrat | 33 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 9 g |