Ieu bisa jadi tradisional sangkan hummus tanpa tahini sakumaha dina ieu no-tahini hideung resep kacang hummus, tapi lowers jumlah gajih rada bit, sarta éta gunana pikeun mun anjeun teu boga tahini wae atawa anjeun teu bisa manggihan eta di toko grocery. Paké ngurangan hummus homemade gajih ieu tanpa tahini salaku sumebar sandwich, atawa salaku dip sehat kanggo veggies atah Anjeun. Hummus mangrupakeun alami vegetarian jeung dahareun vegan .
Tempo ogé: 6 alesan naha kabeh vegans kedah bogoh hummus
Ngagulung ka handap pikeun resep hummus homemade leuwih gampang pikeun nyobaan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 15 ounce tiasa chickpeas (kacang garbanzo, lemes)
- 1 15 ounce tiasa kacang hideung (lemes)
- 2 cengkéh bodas
- 1 sdm
- minyak zaitun
- jeruk nipis 2 sdm
- 2 TSP cumin
- 1 sdm peterseli (garing)
- Uyah jeung cabé (rasa)
Kumaha Jieun Éta
Ngolah kabéh bahan dina processor dahareun atawa Blénder nepi ka rata. Bener nya éta gampang nyieun homemade vegan hummus!
Leuwih gampang homemade vegan resep hummus:
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 70 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 26 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |