Japanese Tsukimi Soba anu sereal mi di sop panas kalawan topping endog.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 14 ons soba garing (sereal mi)
- 6 gelas dashi sup
- kecap 1/3 cangkir
- 2 sendok mirin
- 1/2 séndok téh uyah
- 4 endog tawar pasteurized
- 2 sendok finely dicincang negi atanapi bawang héjo
Kumaha Jieun Éta
- Panas dashi sup, kecap, mirin, sarta uyah dina pot ageung nyieun sup.
- Kulub soba mi dina pot lianna, nurut kana parentah masak dituduhkeun dina bungkusan.
- Ngawula ka soba mie kana opat mangkok.
- Tuang sup golak panas leuwih mi.
- Rengat hiji endog dina luhureun éta mi di unggal mangkok.
- negi Sprinkle di luhur tina mie.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 213 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 208 mg |
| natrium | 1.686 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 13 g |