Dina Yunani: τυρόψωμο, diucapkan teer-ROHP-kitu-mo
Ieu mangrupa gampang roti sangkan, sarta gampang dahar ogé!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 1/4 gelas tipung (sagala-Tujuan)
- 1 cup cai (haneut)
- 1 cup kéju (feta, crumbled)
- 1 pakét
- ragi (garing)
- 1/4 cangkir minyak zaitun
Kumaha Jieun Éta
Nunda cai haneut dina mangkok sedeng, Sprinkle nu ragi ngaliwatan cai sarta aduk. Nalika eta mimiti gelembung, tambahkeun tepung jeung mimiti aduk ku séndok kai (atawa ku leungeun). Tambahkeun minyak zaitun lalaunan dugi adonan mangrupakeun pliable tur mulus. Dianggo dina kéju feta, kneading dugi merata disebarkeun sakuliah adonan. Panutup adonan sarta ngantep éta beristirahat pikeun 30 menit.
Teundeun adonan dina lambaran cookie enteng oiled na rarata jeung palem leungeun.
adonan teu kudu sagala luhur batan ngeunaan 1 1/4 inci. Skor pangluhurna nu enteng dina kuadrat atawa wangun inten. Nutupan kalayan anduk a sarta ngidinan adonan naek pikeun hiji jam.
Preheat oven mun 340F (170C).
Panggang salila kurang leuwih 30-40 menit. Eta kudu dilakukeun dina handap jeung nicely browned di luhur.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 138 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 12 mg |
| natrium | 216 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 4 g |