The Waluh Martini geus lila a cocktail favorit for ngaronda na aya sababaraha cara sangkan salah. Ieu resep basajan anu ngagunakeun vanili vodka jeung krim jeung waluh liqueurs.
Aya sababaraha liqueurs waluh aya nu muterkeun asup jeung kaluar seasonally. Lamun teu bisa manggihan hiji, make sirop waluh bungbu atawa waluh puree sakumaha diganti a.
Anjeun bisa ogé rék pariksa kaluar: Waluh Spice Martini , Spiced Waluh Martini , atawa Calabatini .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 ounce
- krim liqueur
- 2 ons
- vanili vodka
- 1/2 ounce
- liqueur waluh atawa waluh sirop bungbu
- Pilihan: 1 séndok
- dikocok krim
- garnish:
- kayu manis iteuk
Kumaha Jieun Éta
- Tuang nu liqueur krim sarta vodka kana shaker cocktail ngeusi és.
- Ngocok ogé.
- Nambah liqueur waluh atawa sirop.
- Ngocok deui.
- Galur kana chilled kaca cocktail .
- Top ku sendok krim dikocok.
- Garnish ku iteuk kayu manis.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 229 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 16 mg |
| natrium | 13 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 6 g |