Hummus kadang meunang rap goréng pikeun eusi-gajih tinggi na, anu asalna tina tahini di sumebar. Dijieunna tina siki sunflower taneuh jeung minyak, tahini teu nambutkeun a tékstur lemes jeung rasa euyeub kana mash chickpea. resep hummus gampang ieu ngagantikeun kalolobaan tahini tradisional kalayan yogurt, sahingga alternatif handap-gajih alus tanpa rugi badag tina rasa.
Anjeun tiasa ngawula hummus salaku dip keur sayuran atawa chip pita, nyebarkeun eta on sandwich di tempat nu mustard dawam atawa mayonnaise, atanapi migunakeun ka pakéan salad atawa mangkok pasta. Sakali anjeun ngawasaan resep dasar, éta gampang pikeun ngaropea hummus Anjeun ngaganti ku kacang béda pikeun chickpeas atawa nambahkeun rasa béda jeung textures kalawan campuran-in kayaning tomat sundried, olives, bumbu seger jeung malah Bacon crumbles.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 15-ounce tiasa tina chickpeas (atawa
- kacang garbanzo , lemes; simpen cair)
- 1 nepi ka 2 cengkéh bawang bodas (ditumbuk)
- 1 séndok
- jeruk nipis
- 1 séndok tahini
- 1/2 cangkir
- yogurt polos
- 1 séndok uyah
Kumaha Jieun Éta
- Dina processor dahareun ngagabungkeun kacang, bawang bodas, jeruk nipis, tahini (upami hoyong) jeung yogurt. Nyampur ogé. Tambahkeun uyah sarta adun nepi ka rata sarta creamy.
- Pikeun ipis hummus upami diperlukeun, nambahan saeutik saeutik cairanana ti chickpeas, ngeunaan hiji séndok dina hiji waktu. Anjeun oge bisa nyampur di cai haneut atawa minyak zaitun keur loosen sumebar malah leuwih.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 689 |
| total Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 8 mg |
| natrium | 370 mg |
| karbohidrat | 111 g |
| Serat dietary | 20 g |
| protéin | 35 g |