Susan Portman nyaéta artis pisan berbakat anu ogé weruh kumaha carana masak artfully. Manehna kacida ngajak Sweet tur haseum resep indung indungna urang. Susan diaku ngawula lembut kieu jeung ngeunah halal piring daging keur liburan Yahudi Sukkot.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2.5 pound (1 kilogram) Pickled Indung
- 1 bawang daun, sliced
- 2 daun salam
- 3 sakabeh kabeh bungbu
- 1 15-ounce tiasa saos tomat
- 1 15-ounce tiasa cai (ukuran ku ngeusian luhur tomat bisa)
- Jus ti hiji lemon
- 3/4 cangkir gula coklat
- 1/2 cangkir kismis poék
Kumaha Jieun Éta
1. Pasang basa, bawang, daun salam jeung kabeh bungbu dina pot. Nutupan kalayan cai tiis. Panutup pot. Masak dina panas medium 2 jam.2. Cool. Lamun basa éta mangrupakeun lukewarm, mesek. Lajeng nyiksikan létah - tip tonggong - kana medium strips lebar.
3. Dina pot misah, ngagabungkeun saos tomat, cai, jeruk nipis sarta gula coklat. Tambahkeun basa sliced. Masak teh basa di saos ieu dina panas sedeng-low keur jam sejen atanapi dugi létah téh lembut. Di satengah jam panungtungan masak, nambah kismis.
tips:
1. Hadé pisan ngagunakeun pickled basa sabab ieu geus spiced.
2. sambel sarua ieu bisa dipaké pikeun meatballs.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 823 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 68 mg |
| karbohidrat | 173 g |
| Serat dietary | 10 g |
| protéin | 28 g |