Gampang tur refreshing, anu Aperol Spritz mangrupakeun inuman anjeun bakal hoyong nyobian, sarta eta gancang bisa jadi favorit anjeun inuman nu ngandung alkohol saacan tuang dinner pihak .
Ieu mangrupakeun inuman basajan keur nyusunna, sarta hal anu penting pikeun catetan Urutan tina tuang di dieu. The és sarta jeruk lebet di hareup, mangka anggur Italia sparkling , teras Aperol. inuman nu teu ilaharna diaduk, gumantung gelembung tina anggur na soda ulah campur kode teh. The soda (klub soda atanapi cai soda) oge di dieu pikeun mastikeun yén Aperol henteu tilelep, tinimbang geus nurun ditunda antara gelembung tur diidinan lalaunan ngahijikeun alami.
The Aperol Spritz mangrupakeun cara Palasik menikmati inuman nu ngandung alkohol saacan tuang pait oranyeu-flavored sarta bubuka hébat ogé.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 bagian Cinzano Prosecco
- 2 bagian
- Aperol
- 1 dash soda
- Garnish: és
- Garnish: a
- nyiksikan tina jeruk
Kumaha Jieun Éta
- Tambahkeun és na hiji nyiksikan jeruk ka kaca jangkung .
- Tuang di Prosecco, teras Aperol.
- Nambahkeun hiji dash of soda.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 16 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 241 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |