Kandel arepas Venezuelan-gaya anu boneka jeung lada Selatan Amérika-gaya ditarik babi ( gampang disiapkeun dina crockpot nu ) jeung cilantro bodas mayonnaise. A dahar beurang hébat atanapi snack, arepas boga rasa jagong nikmat. Sarupa pupusa a, aranjeunna geus sampurna pikeun isina kalawan interior chewy exterior jeung lemes Crispy maranéhanana.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6
- Arepas Venezuelan-gaya
- 1 cup
- Crockpot ditarik Babi
- 4 sendok mayonnaise
- 1 cengkeh bawang bodas (peeled na finely minced)
- 1 séndok cilantro (minced)
- 1/2 sedeng kapur (juiced)
Kumaha Jieun Éta
- Aduk nu cilantro, jus jeruk, sarta bawang bodas kana mayonnaise nu.
- Panas arepas pikeun sababaraha menit dina oven 350-gelar, atawa haneut aranjeunna sakeudeung di skillet a.
- Panas babi ditarik di gelombang mikro atawa dina kompor.
- Beulah arepas dina satengah, dina cara nu sami anjeun bakal dibeulah hiji muffin Inggris, tapi ulah nyiksikan sagala cara liwat - ninggalkeun dua halves napel dina hiji tungtung.
- Nyebarkeun jero arepas kalawan 2 teaspoons tina mayonnaise bawang bodas.
- Eusian unggal arepa kalayan 2-3 sendok campuran daging sapi.
- Ngawula ka arepas haneut. arepas dieusi bisa dibungkus dina foil jeung chilled dugi siap ngaladénan, teras reheated dina oven (masih dibungkus dina foil).
Resep Arepas
Resep Babi ditarik
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1702 |
| total Fat | 141 g |
| jenuh Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 63 g |
| kolesterol | 32 mg |
| natrium | 1.276 mg |
| karbohidrat | 67 g |
| Serat dietary | 17 g |
| protéin | 69 g |