Anjeun bisa pikir hijina jalan ka grill steak hiji panas tur gancang, tapi metoda ieu roasts steaks sapi tenderloin ieu dina plank a. Anjeun teu meunang tanda sear tapi eusina meunang lembut sarta steaks juicy ku rasa smoky euyeub.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 steaks (sapi tenderloin, tiap 6 ons)
- 2 teaspoons uyah
- 1 séndok cabe hideung
- 1 cup saos Chimichurri
Kumaha Jieun Éta
1. Soak plank kai dina cai salila 1 jam.
2. Preheat grill ka panas tinggi sedeng.
3. Usum sapi tenderloin steaks kalawan uyah jeung cabé hideung.
4. Tempat hiji ek atanapi Cedar plank on grill pikeun lima menit. Flip leuwih sarta nempatkeun steak on plank. Tutup grill salila kira 12 nepi ka 15 menit atawa nepi ka steaks ngahontal doneness dipikahoyong.
5. Angkat ti grill, sacara bébas tenda steaks kalawan aluminium foil jeung ngidinan ka beristirahat pikeun 5 menit.
6. Ngawula kalayan saos chimichurri.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 424 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 152 mg |
| natrium | 1.944 mg |
| karbohidrat | 14 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 50 g |