Di Karibia, pinchos anu grilled babi atawa hayam kabobs. Anjeun nimu aranjeunna dina unggal stand roadside.
Di dieu nyaeta versi garlicky abdi hébat pikeun panas cookout, snack atawa pihak. Mun anjeun teu boga pilón (mortir jeung pestle) bisa nyampur marinade anjeun dina processor dahareun atawa Blénder.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 cengkéh bawang bodas (peeled)
- 2 teaspoons uyah
- 1 1/2 teaspoons cabé
- 3 teaspoons oregano (garing)
- 3 teaspoons minyak zaitun
- 3 teaspoons cuka (bodas)
- 1 pound babi (boneless taktak atawa butt)
Kumaha Jieun Éta
- Maké pilón (mortir jeung pestle), mash di cengkéh bawang bodas jeung uyah kana némpelkeun a.
- Campur dina cabé jeung oregano. Aduk minyak zaitun jeung cuka. Atur marinade nu kumisan.
- Potong babi kana batu 1 inci.
- Panutup potongan daging babi sareng marinade jeung hayu set dina kulkas salila kira 20 menit.
- Skewer potongan babi na grill dina kabobs salila kira dalapan menit, péngkolan aya kalana keur malah grilling.
Tip : Lamun make skewers kai, soak aranjeunna di cai bari babi kasebut marinating.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 356 |
| total Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 98 mg |
| natrium | 1.237 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 33 g |