Ieu leyuran potong kompas anjeun ka Carolina ditarik babi barbecue. Bari eta lacks rasa otentik ngeunaan slow smoked barbecue, éta rada nikmat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 nepi ka 4 pon (1.4 nepi ka 1.8 kg) babi manggang, Boston butt atawa taktak babi
- 1 cup (240 ml) cuka cider apal
- 1/2 cangkir (120 ml) cai atawa kaldu hayam
- 2 teaspoons (10 ml) uyah
- 1 séndok (5 ml) cabe hideung
- 1 nepi 1 1/2 gelas (240 nepi ka 360 ml) tina
- sambel barbecue
- 2 sendok (15 ml) minyak nabati
Kumaha Jieun Éta
1. babi manggang motong lobana gajih.
minyak 2. Panas dina pot ageung atanapi skillet. Usum babi kalayan uyah jeung cabé. Nalika loyang téh saé na panas, nempatkeun babi kana skillet na sear sagala sisi. Ieu bakal butuh ngeunaan 5 ka 6 menit.
3. Atur cooker lambat keur panas tinggi. Dipiceun babi ti skillet sarta nempatkeun kana cooker slow. Tuang cuka sarta cai (atawa kaldu) leuwih manggang na giliran pastikeun cuka ngahontal sagala sisi. Cook dina luhur salila 1 jam, ngurangan hawa jeung masak di low pikeun 8 nepi ka 9 jam, atawa dugi manggang nyaeta lembut cukup narik eta make ramo.
4. Sakali asak, piceun manggang na Piceun cair. Ninggalkeun cooker slow on. Tuang di saos barbecue. Shred babi manggang kana buah leutik sarta balik deui ka cooker slow . Kudu aya cukup saos barbecue mun jaket daging tapi teu jadi loba saperti nyieun eta runny.
5. Ngawula on buns sandwich jeung Freshly dijieun coleslaw.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 796 |
| total Fat | 44 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| kolesterol | 251 mg |
| natrium | 1.711 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 69 g |