Ieu Beets glazed gula balsamic jeung coklat anu gampang jeung ngeunah jeung rasa amis-haseum. Beets seger anu simmered jeung campuran gula coklat, mentega jeung cuka balsamic.
Anjeun bisa nyieun Beets ieu kalawan Beets canned ogé. Ningali tips na variasi handap resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 7 nepi ka 9 Beets, peeled na quartered atanapi sliced
- 1 1/2 gelas cai
- 3/4 cangkir gula coklat, dipak
- 1/3 cangkir cuka balsamic
- 2 sendok mantega
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun Beets kalawan cai, gula coklat, cuka sarta mentega. Bawa ka kulub a.
- Ngurangan panas mun sedeng jeung neruskeun simmering, uncovered, salila kira 1 jam, atawa dugi Beets anu lembut jeung paling cairan geus digodog jauh.
Tips sarta Variasi
- Sangkan resep kalayan Beets canned, solokan 2 kaléng (15 ons tiap) tina Beets, reserving 1/2 cangkir cairanana. Nunda Beets, cair, jeung gula coklat, cuka balsamic, sarta mentega dina panci. Bawa ka kulub sarta nuluykeun simmering, uncovered, dugi campuran glaze geus ngurangan sarta thickened, kira 20 nepi ka 30 menit.
- Anjeun bisa ogé resep resep ieu Beets emas kalawan balsamic jeung ganti baju gula coklat , atawa ieu Beets Harvard Palasik . Upami Anjeun gaduh hiji kelimpahan Beets seger, nganggap ieu pickled Beets Palasik .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 209 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 10 mg |
| natrium | 134 mg |
| karbohidrat | 42 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 3 g |