éndah jajan zucchini beueus Barb urang ieu ngeusi zucchini grated na walnuts. jajan teu kaasup frosting a, tapi bakal jadi éndah ku frosting krim kéju atawa drizzled glaze basajan. Atawa ngan saukur ngayak gula tipung leuwih jajan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- minyak nabati 1 cup
- Gula 2 gelas
- 3 endog
- 2 teaspoons vanili (I salawasna make ekstrak vanili murni)
- 2 gelas tipung
- 1 séndok baking soda
- 1/2 séndok téh baking powder
- 2 teaspoons kayu manis
- 2 gelas grated zucchini (ninggalkeun kulit on)
- 1 cup walnuts
Kumaha Jieun Éta
- Campur minyak sarta gula. Tambahkeun endog, salah dina waktu ngéléhkeun ogé sanggeus unggal tambahan; nyampur di vanili. Dina mangkok misah, ngayak babarengan tipung, baking powder, kayu manis, jeung baking soda.
- Tambahkeun sifted bahan garing pikeun campuran munggaran; alik jeung zucchini grated. Melu di kacangan dicincang. (Adonan bakal bit ipis.)
- Tuang kana greased na floured pan 13x9x2 inci.
- Panggang dina 350 F keur 55 menit.
Anjeun bisa ogé kawas
Oranyeu-Cranberry zucchini Roti
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 628 |
| total Fat | 41 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 23 g |
| kolesterol | 78 mg |
| natrium | 397 mg |
| karbohidrat | 62 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 7 g |