Ieu meatballs ngeunah ngadamel appetizer nice (nyalira) atanapi ngadamel tepung kulawarga sapopoé hébat ku béas asak panas atanapi kentang. Coba piring pikeun fix nikmat tur gampang!
Resep patali: Hayam Meatballs , lada Marmalade Meatballs
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon lean sapi taneuh
- 2 sendok saos Worcestershire
- 2/3 cangkir ngejat susu
- 1 amplop bawang garing campuran sup
- Pikeun saos teh:
- 2 gelas saos tomat
- 3/4 cangkir gula coklat (dipak)
- 1 séndok saos Worcestershire
Kumaha Jieun Éta
- Campur daging sapi, 2 teaspoons saos Worcestershire, ngejat susu na campuran sup.
- Wangun kana bal ukuran walnuts. Broil 4 inci tina broiler pikeun 12 menit, atawa dugi meatballs anu browned tur asak liwat. Hurungkeun sababaraha kali pikeun nyegah ngaduruk.
- Campur bahan saos jeung mawa ka kulub a; simmer pikeun 10 menit. Atur cooker slow on low (ninggalkeun di keur 5-6 jam); nambahkeun meatballs jeung tuang asin leuwih. Ngajadikeun ngeunaan 50 meatballs.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 69 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 18 mg |
| natrium | 113 mg |
| karbohidrat | 6 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 6 g |