resep BBQ jagong hebat kieu utilizes kombinasi populér madu amis jeung rasa mildly pungent of Dijon mustard. Nambah baste deukeut ka tungtung waktu grilling nyieun caramelized lapisan luar euyeub kana jagong.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 nepi ka 6 Ceuli tina
- jagong , husks na silks dihapus
- 1/3 cangkir madu
- 1/4 cangkir Dijon mustard
- 3 séndok zaitun atawa sayur minyak
Kumaha Jieun Éta
- Dipiceun husks na silks tina jagong jeung tempat kana wadah tina cai. Ngawenangkeun jagong keur soak pikeun 1 ka 2 jam.
- grill Preheat keur panas sedeng. Ngagabungkeun madu, mustard, uyah, sarta minyak di mangkok sedeng. Teundeun jagong onto grill tur ngidinan pikeun masak pikeun 6 nepi 7 menit, mastikeun ngahurungkeun remen sapanjang proses masak. Larapkeun baste terus di panungtungan 3 nepi ka 4 menit goreng. Angkat ti panas sarta Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 706 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 119 mg |
| karbohidrat | 173 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |