A coleslaw refreshing jeung creamy anu hade ogé on ditarik babi sandwiches atanapi dilayanan salaku piring samping.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 engkol héjo, abon
- 1 bawang bodas, finely dicincang
- 1 bel cabé, finely dicincang
- 2 wortel, grated
- 3/4 cangkir (180 ml) mayonnaise
- 1/3 cangkir (80 ml) saos tomat
- 1/3 cangkir (80 ml) krim haseum
- 1/4 cangkir (60 ml)
- Dijon mustard
- 2 sendok (30 ml) granulated gula
- 2 sendok (30 ml) cuka cider
- 2 teaspoons (10 ml) uyah
- 1/2 séndok (5 ml) rawit cabé, pilihan
- 1/2 séndok (5 ml) cabe hideung, taneuh
Kumaha Jieun Éta
1. Dina panci campuran sedeng bareng mayonnaise, saos tomat, krim haseum, mustard, gula, cuka, asin, lada rawit, sarta cabe hideung. Bawa campuran ka kulub a, ngurangan panas kana lemah sareng simmer pikeun 5 menit, aduk mindeng.
2. Angkat ti panas sarta ngantep tiis pikeun 10 menit sateuacan tuang leuwih sayuran. Campur ogé, nutupan mangkok, sarta tempat slaw kana kulkas salila 4 ka 5 jam saméméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 252 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 14 mg |
| natrium | 943 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 4 g |