Cedar plank salmon nyaeta resep Palasik pikeun grill dina. Anjeun meunang sagala rasa tina grill dina kalawan nyata haseup-malah lamun keur maké grill-ku gas genah goreng a badag, hipu fillet lauk dina plank Cedar. resep salmon grilled ieu pasti bade mangga. Hiji trik anu tetep dina salmon fillet dina plank Cedar sakabeh waktu, ti persiapan pikeun ngaladénan. Lamun nempatkeun plank nu dina lambar foil anjeun bisa nyimpen sakabeh hal dina méja.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1
- salmon fillet (2 pon)
- Jus na zest dua lemons
- 1/4 cangkir
- minyak zaitun
- 1 séndok
- Dill (garing, atawa 1/4 cangkir Dill seger, dicincang)
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/2 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
- Soak plank Cedar dina cai salila sahenteuna 30 menit.
- grill Preheat keur sedeng luhur panas. Dipiceun Cedar plank tina cai jeung tempat salmon fillet di luhur. Tempat eta merata di tengah plank nu. Sikat salmon fillet kalawan minyak zaitun. lemons zest sarta jus squeeze leuwih salmon. Luhur kalawan lemon zest, Dill, uyah, jeung cabé.
- Teundeun plank dina grill dina pusat. Panutup tur ngidinan pikeun grill dugi salmon geus asak liwat tengah (kira-kira 30 nepi ka 40 menit). Salmon dipigawé sakali eta ngahontal hiji suhu internal (di bagian thickest) tina 145 derajat F.
- Sakali asak, piceun tina panas jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 382 |
| total Fat | 25 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| kolesterol | 101 mg |
| natrium | 90 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 36 g |