Margarita grilled piring hurang ieu marinated dina tart, glaze amis tur lada nu bakal datang ka ngabutuhkeun pisan. Nyangka sangkan ieu waktu resep jeung waktu deui.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pon (900 g)
- udang , peeled na deveined
- 1/4 cangkir (60 ml) saayana
- 1/4 cangkir (60 ml)
- cilantro , dicincang
- 1/4 cangkir (60 ml) minyak zaitun
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 jalapeno, minced
- 2 sendok (30 ml) triple detik
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan, kajaba udang, dina mangkok campur kode sedeng. Tambahkeun udang, panutup sarta ngantep marinate dina kulkas salila 2 nepi ka 3 jam.
- Dipiceun hurang sarta simpen marinade. Dina panci leutik, mawa marinade kana kulub, ngurangan panas kana lemah sareng ngantep simmer pikeun 10 menit.
- Thread udang onto skewers na grill pikeun 5 jeung 6 menit, péngkolan aya kalana.
- Angkat ti grill sarta ngalayanan geuwat kalayan saos asak atawa ngan saukur nyandak udang kaluar tina skewers, nempatkeun kana piring a jeung tuang asin leuwih luhur. Garnish kalawan daun cilantro dicincang.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 344 |
| total Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 345 mg |
| natrium | 821 mg |
| karbohidrat | 8 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 43 g |