Ieu cara nu sae pikeun meunang lauk Goreng ti grill Anjeun tanpa ngagunakeun loba minyak. Pastikeun Anjeun nanganan Gurame ieu sacara saksama ambéh palapis bakalan on.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 Gurame lauk (cod, kakap beureum , jeung sajabana)
- 2 gelas (475 ml) instan mashed kentang
- 2 sendok (30 ml) mentega, dilebur
- 2 sendok (30 ml) jeruk nipis
- 1 séndok (15 ml) minyak zaitun
- 2 cengkéh bawang bodas, minced
Kumaha Jieun Éta
1. Preheat grill tur pastikeun anjeun gaduh ngilu masak pisan beresih.
2. Gabungkeun mentega dilebur, jeruk nipis, minyak zaitun jeung bawang bodas dina piring deet. Dip Gurame lauk di campuran mentega jeung roll di flakes kentang kana jaket.
3. Wrap unggal fillet dina aluminium foil jeung tempat dina medium-panas grill. Minyak masak ngilu jeung grill pikeun 6 ka 8 menit, péngkolan sakali. Leupaskeun lamun dipigawé (hiji suhu internal tina sahanteuna 145 derajat F).
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 223 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 34 mg |
| natrium | 73 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 11 g |