Lemes, soothing, apal-amis chamomile keur enlivened kalawan vodka dina "ieu gampang-to-make tea herbal " vodka. Coba vodka ieu lempeng alami flavored, atanapi campur deui kalayan jus jeruk pikeun hiji-of-a-jenis cocktail.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 750 ml vodka (aka "a kalima")
- 6 Tingkat sendok chamomile blossoms
- O ptional:
- Sirop basajan (rasa)
Kumaha Jieun Éta
- Ngagunakeun corong hiji, pituduh chamomile ka botol vodka. Upami diperlukeun, enteng naksir nu rempah munggaran atanapi nganggo chopstick pikeun nyocogkeun aranjeunna ngaliwatan corong jeung kana botol.
- Ngaganti cap tina botol jeung ngocok ogé.
- Lungkawing keur tentang 12 jam, atawa rasa.
- Tuang campuran ngaliwatan strainer bolong rupa jeung corong kana botol béda. Lamun rencanana pikeun nambahkeun sirop basajan, make botol badag. Upami hoyong, nyaring kadua kalina kalawan cheesecloth.
- Piceun kembang chamomile. Tambahkeun sirop basajan pikeun vodka teh upami hoyong.
- Ngawula ka lempeng, dina batu atawa salaku basa keur leuwih cocktails kompléks.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 203 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |