Henteu ngan ieu hiji sisi piring gede pikeun tepung sagala, tapi Chatpata Chana Raita ogé terrific piring dina hiji-diet! Tuang mangkok badag tina eta jeung anjeun bakal dieusi up, dina beuteung anjeun sarta pikiran anjeun!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas yogurt
- 1 cup pindang
- chickpeas (kulub kalayan uyah secukupnya)
- 1 badag héjo bel cabé / capsicum diced rupa
- 1 TSP chaat masala
- Gula 1 TSP
- 1 TSP enteng Anggang siki cumin taneuh coarsely
- 1/2 TSP cabe beureum bubuk
- uyah secukupnya
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok Salad, whisk yogurt sumur ngaleupaskeun lumps nanaon.
- Tambahkeun sagala sésana bahan, rasa jeung tambahkeun uyah lamun diperlukeun. Campur ogé.
- Chill pikeun sajam jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 214 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 16 mg |
| natrium | 233 mg |
| karbohidrat | 29 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 11 g |