hidangan Italia nikmat ieu Cheesy Crockpot Tortellini digawe di crockpot Anjeun maké ngan lima bahan. Kombinasi sosis Italia, tortellini, sarta kavling kéju geus alus pisan euy, hearty, sarta warming.
resep ieu preps di ukur 20 menit. Tugas nu nyokot pangpanjangna ieu masak sosis. Mangka cooks di cooker slow anjeun sadayana dinten sangkan anjeun bisa balik ngeunaan dinten anjeun sarta datang imah ka dinner nikmat tur haneut.
Abdi nambahan sababaraha bawang dicincang jeung bawang bodas nepi ka resep ieu lamun kuring henteu paduli ngeunaan lima wates bahan. Masak sareng sosis dugi aranjeunna lembut, teras solokan oge jeung ngagabungkeun sagalana (iwal tortellini nu) dina cooker slow.
Ngawula ku salad héjo garing jeung sagelas nice anggur bodas pikeun dinner panggampangna tur homey.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- s1 pound bulk sosis Italia
- 1 (26 ounce) saos jar pasta
- 1 (14 ounce) bisa diced tomat, undrained
- 1 séndok garing bumbu Italia
- 1 (16 ounce) pakét refrigerated tortellini kéju
- 1-1 / 2 gelas kéju abon pizza OR grated kéju Parmesan
Kumaha Jieun Éta
Masak sosis dina hiji skillet beurat leuwih panas sedeng dugi browned, kira 10 menit. Aduk sosis remen megatkeun up sakumaha eta cooks.
Solokan ogé sarta nempatkeun dina 4 nepi ka 5 quart cooker slow. Nambah saos pasta , tomat, jeung bungbu Italia sarta aduk ogé.
Panutup jeung masak di low keur 7 ka 8 jam. Lajeng aduk di tortellini nu, nutupan deui, jeung masak di low keur 20 nepi ka 40 menit atawa nepi ka pasta nu geus lembut sarta dipanaskeun.
Sprinkle kalayan kéju sarta ngantep nangtung 5 menit saméméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 657 |
| total Fat | 45 g |
| jenuh Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| kolesterol | 128 mg |
| natrium | 2.189 mg |
| karbohidrat | 25 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 39 g |