gampang Asparagus resep salad ieu asalna babarengan gancang sarta ngajadikeun hiji sisi piring sampurna pikeun sesa hidangan diideuan Cina Anjeun. Ieu bisa ogé jadi disiapkeun sateuacanna, tapi ulah freeze.
Resep reprinted kalayan idin ti Madame Wong urang Long-hirup Cina Citakan: Reflist,
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 gelas cai
- Hiji pound asparagus, motong diagonally
- 2 sendok lampu
- kecap
- 2 sendok
- cikal wijen minyak
- Gula 1/4 séndok
- 1 cengkéh bawang bodas, dicincang halus
Kumaha Jieun Éta
- Bawa 4 gelas cai nepi ka kulub dina panci. Leupaskeun di pound of asparagus. Kulub 1 menit. Solokan. Bilas ku cai tiis.
- Campur hareup opat bahan (nu kecap lampu , minyak si cikal wijen, gula jeung bawang bodas dicincang) dina mangkok. Tuang leuwih asparagus nu.
- ganti baju nu bisa jadi diteundeun di jar katutup dina kulkas salila kira hiji minggu.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 93 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 323 mg |
| karbohidrat | 11 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |