Brussel sprouts balik ti loba-maligned mun canggih jeung resep ieu abon sprouts Brussel na smoked Bacon. The Brussel resep bertunas nyaéta sangkan gancang jeung gampang kana ngalakukeun komo jalma anu ngaku teu resep sayur nu bakal kaget di kumaha nikmat ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 pound Brussel sprouts (dipangkas sarta daun luar dihapus)
- 1 séndok minyak zaitun
- 1 ounce / 28 gram mentega
- 2 shallots (finely dicincang)
- 1 cengkeh bawang bodas (ditumbuk)
- 2 ons / 55 gram pancetta (atawa smoked batu Bacon)
- uyah secukupnya
- cabe hideung mun rasa
- 1 séndok toasted kacangan pinus
Kumaha Jieun Éta
- Finely shred nu sprouts Brussel kalayan boh péso seukeut atawa dina processor dahareun.
- Dina pan frying badag, panas minyak jeung mentega (ulah overheat atanapi bawang bodas bakal kaduruk). Nambah shallots jeung masak pikeun 2 menit, ditambah aduk bawang bodas jeung masak pikeun menit sejen. Tungtungna, tambahkeun potongan Bacon atanapi Pancetta aduk jeung masak pikeun menit sejen.
- Tambahkeun Brussel sprouts nu abon jeung masak pikeun 5 - 10 menit dugi daun nu asak liwat. Éta kudu rada teguh, henteu ki sunda. Usum jeung uyah jeung cabé, nambah kacangan pinus lamun maké jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) |
|---|
| kalori | 246 |
| total Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 31 mg |
| natrium | 331 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 10 g |
(Informasi gizi dina resep kami diitung ngagunakeun hiji database bahan na kudu dianggap keur estimasu. Hasil Pribadi bisa rupa-rupa.)