Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 2-pound / 475 ml boneless babi loin
- 4 cangkir / 950 ml crumbled cornbread
- 1 cup / 240 ml kaldu hayam
- 1/2 cangkir / 120 ml dicincang bawang
- 1/4 cangkir / 60 ml kacangan pinus, enteng toasted
- 1 endog
- 2 sendok / 30 ml mantega
- 1-2 cengkéh bawang bodas, minced
- 1 séndok / 15 ml sage seger, dicincang
- 2 teaspoons / 10 uyah ml
- 1 séndok / 5 ml cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
Dina skillet a, ngalembereh mentega. Tambahkeun bawang sarta bawang bodas jeung masak nepi lembut. Tambahkeun sage jeung masak pikeun ngeunaan 30 detik. Angkat ti panas sarta nambahan 1/2 séndok / 2,5 ml uyah, 1/2 séndok / 2,5 ml cabe hideung, cornbread, bawang daun, kacang pinus sarta endog. Aduk, nambahan kaldu hayam lalaunan nepika janten spreadable. isina kudu kasampak kawas isina. Usum jeung uyah jeung cabé rasa.
grill Preheat sarta nyiapkeun grilling langsung.
Kukupu atanapi roll cut babi loin. Nyebarkeun isina ngaliwatan loin babi jeung gulung nepi. Ngamankeun jeung dapur Twine. Usum jeung sésana 1/2 séndok téh uyah sarta 1/2 séndok téh cabé. Teundeun babi loin on grill leuwih panas langsung. Hurungkeun unggal dua menit dugi beungeut loin babi téh saé na seared. Ngalih ka bagian langsung tina grill sarta neruskeun masak pikeun ngeunaan 30 menit atawa nepi ka daging ngahontal hiji suhu internal tina 165 derajat F. (74 derajat C.). Angkat ti grill sarta ngantep beristirahat keur 5-7 menit. Dipiceun Twine, nyiksikan jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 759 |
| total Fat | 31 g |
| jenuh Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 12 g |
| kolesterol | 176 mg |
| natrium | 1.005 mg |
| karbohidrat | 68 g |
| Serat dietary | 10 g |
| protéin | 56 g |