samping piring comforting Ieu rusuh nyieun sarta hususna pikaresepeun pikeun kids, anu bakal ngarasakeun tékstur toothsome tina couscous Israél nu leuwih badag batan couscous has.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 séndok minyak zaitun (tambahan parawan)
- 1 séndok mantega
- 2 shallots leutik (minced, atawa satengah bawang)
- 1 1/2 cangkir couscous Israél
- 1 1/2 cangkir stock (nabati)
- 1 cup kangkung (dicincang beku)
- 2-3 sendok kéju parmesan
- Uyah secukupnya
Kumaha Jieun Éta
- Dina saucier atawa panci , minyak panas sarta mentega babarengan leuwih panas sedeng luhur dugi ka melts mentega. Tambahkeun shallots tur tumis, aduk remen, nepi ka maranehna anu tembus, ngeunaan 2 nepi 3 menit. Nambah couscous tur tumis, aduk remen dugi ka mahluk couscous ngahurungkeun emas, 3 jeung 5 menit.
- Tambahkeun stok, mawa ka simmer a, ngurangan panas kana low (panas atawa cukup pikeun mulasara simmer a), sarta nutupan. Masak pikeun 7 menit. Aduk dina bayam beku, nutupan pot deui jeung masak pikeun 5 jeung 7 menit tambahan, dugi couscous nyaeta lembut.
- Angkat ti panas, aduk di kéju parmesan jeung uyah rasa.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 307 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 11 mg |
| natrium | 349 mg |
| karbohidrat | 52 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 12 g |