piring béas gampang ieu dipanggang jeung campuran seledri dicincang, bawang, bel lada, tur wortel. Ieu sisi piring ngeunah, na téh mangrupa snap mun ngalereskeun na Panggang.
Ngarasa Luncat ka nyieun hiji piring utama ku nambahkeun sababaraha ham, hayam, leftover sapi manggang, atawa tahu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 stalk seledri, finely dicincang
- 1 bawang leutik, finely dicincang
- 1/2 cabé héjo, finely dicincang
- 1 wortel, finely dicincang
- 1 1/2 cangkir uncooked
- béas gandum panjang
- 2 1/2 gelas
- kaldu hayam
- 1 1/2 séndok mantega
- 1/2 séndok téh uyah
- bawang bodas bubuk 1/8 séndok
- Dash taneuh cabe beureum
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina baking piring 2-quart, aduk ogé.
- Panutup pageuh tur Panggang dina 350 derajat salila 1 jam.
Anjeun bisa ogé kawas
Brown Rice kalawan Suung na peppers
Gancang tur Mudah Rice Resep Méksiko
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 164 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 8 mg |
| natrium | 330 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 4 g |