resep sarapan casserole ngeunah tur gampang Ieu bisa dijieun payun waktu jeung refrigerated sapeuting. Lajeng saukur nyandak eta kaluar tina kulkas ngeunaan 15 nepi ka 20 menit saméméh baking pikeun no-fuss isuk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 pound
- babi sosis (lada atanapi hampang)
- 1 bawang sedeng (dicincang)
- 4 cangkir Hash kentang coklat (beku, diced; thawed; ngeunaan 16 ons)
- 1 1/2 cangkir Monterey jack (atawa kéju cheddar, abon sarta dibagi)
- 3 endog (
- keok )
- susu 1 cup
- 1/4 séndok cabé
- pilihan:
- Salsa hampang
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F (180 C / Gas 4). Mentega hiji baking pasagi piring 8 inci.
- Dina skillet badag, masak sosis jeung bawang, megatkeun up sosis sareng spatula a. Nalika sosis geus asak liwat, solokan kaluar kaleuwihan gajih.
- Dina baking piring nu disiapkeun, lapisan kentang Hash coklat, satengah tina kéju abon, sosis browned tur campuran bawang, mangka abon kéju sésana.
- Dina mangkok, whisk babarengan endog, susu, sarta cabé; tuang campuran endog leuwih kéju.
- Nutupan kalayan foil jeung Panggang salila 45 ka 55 menit, atawa dugi péso diselapkeun deukeut puseur asalna kaluar beresih.
- Mindahkeun casserole ka rak kawat na hayu nangtung pikeun 10 ka 15 menit.
- Potong kuadrat. Ngawula kalawan Salsa, upami hoyong.
Tempo ogé
Kulawarga Style Bacon jeung Endog Panggang
Mississippi Sarapan Panggang Jeung Sosis Patties
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 676 |
| total Fat | 45 g |
| jenuh Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 17 g |
| kolesterol | 197 mg |
| natrium | 869 mg |
| karbohidrat | 41 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 28 g |