gampang, piring gurih Ieu sampurna pikeun weeknights sibuk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 thighs hayam
- 1/4 séndok téh uyah
- 1/4 séndok cabe hideung, atawa rasa
- 1/2 bawang bombay konéng (ngeunaan 1/4 cangkir)
- 2 cengkéh bodas
- 1 1/2 peppers bel beureum
- 1/2 cangkir kaldu hayam
- 2 sendok saos tiram
- 1 séndok poék
- kecap atawa tamari
- 1 séndok anggur béas Cina, anggur bodas garing, atanapi sherry garing
- 1 séndok
- gula coklat
- 2 teaspoons minyak nabati atawa minyak zaitun murni
Kumaha Jieun Éta
Bilas nu thighs hayam jeung pat garing. Motong dina satengah. Rub nu uyah jeung cabé leuwih thighs.
Mesek jeung rendang bawang. Mesek tur finely rendang bawang bodas. Motong bel cabe beureum dina satengah, piceun sikina, sarta motong kana kuadrat 1 inci.
Dina mangkok alit, ngagabungkeun kaldu hayam, sambel tiram , kecap , anggur béas, anggur bodas garing atanapi sherry garing, sarta gula coklat. Sisihkan.
Dina frying pan non-iteuk, panas minyak zaitun leuwih panas sedeng.
Nambah thighs hayam jeung coklat dina dua sisi. Leupaskeun thighs hayam tina pan jeung solokan on towels kertas. Ulah ngabersihan kaluar loyang.
Tambahkeun bawang sarta bawang bodas kana loyang, jeung masak dugi bawang anu softened (ngeunaan 5 menit). Nambah cabe beureum kana loyang. Cook sakeudeung, lajeng nambahkeun saos teh.
Bawa saos ka kulub a, teras nambah thighs hayam deui kana loyang. Ngurangan panas, nutupan, sarta simmer hayam dugi ka juices dina bagian thickest tina pingping nu jelas lamun nojos ku garpu (ngeunaan 15 menit). Aduk hayam aya kalana bari masak. Ngawula ka panas leuwih béas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1300 |
| total Fat | 73 g |
| jenuh Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 30 g |
| kolesterol | 418 mg |
| natrium | 977 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 135 g |