Homemade Hash coklat kentang, cara gede pikeun ngamimitian beurang wae! Éta ogé bakal ngadamel samping fabulous pikeun brunch, dahar beurang, atawa dinner. Atawa ngagunakeun campuran Hash coklat nyieun hiji casserole Hash coklat atanapi corned Hash sapi .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 cangkir tiis asak kentang, dicincang
- 1 séndok bawang minced
- 1 séndok uyah
- 1/4 séndok cabé
- susu 1/4 cangkir
- 3 séndok mantega
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kentang, bawang, asin, lada, jeung susu. Ngalembereh mantega dina skillet beurat badag leuwih panas sedeng. Ulah ngantep mentega ngabeuleum.
- Nalika mentega anu panas, tambahkeun campuran kentang. Mencet handap pageuh. Ngurangan panas tur tumis lalaunan dugi handap mangrupa coklat emas.
- Ulah aduk. Hurungkeun taliti atawa nempatkeun sahandapeun broiler mun coklat sisi séjén.
- Ngagaduhan 4.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 216 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 27 mg |
| natrium | 32 mg |
| karbohidrat | 29 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |