Pilari resep kugel kentang endog-gratis vegan? Anjeun geus kapanggih eta!
Endog-Free Kentang vegan sarta Wortel Kugel. Resep kahadean tina Ener-G pangan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup grated wortel
- 2 sdm. dicincang bawang
- 3/4 cangkir kaldu sayur
- 1/4 cangkir margarin vegan
- 3 kentang cangkir grated
- 2 TSP. Ener-G Endog Replacer
- 3 sdm. cai
- 1/4 cangkir tipung sakabeh gandum
- 1/4 cangkir germ gandum
- dash cabé
- bubuk dash bodas
- 1 1/2 TSP. Veg-Ieu bungbu
- 1 TSP baking powder
Kumaha Jieun Éta
- Wortel Cook jeung bawang dina kaldu sayur jeung margarin vegan pikeun sababaraha menit dugi lembut. Ngilu kentang jeung nambahkeun langsung. Angkat ti panas.
- Dina mangkok leutik ngagabungkeun 1 séndok Ener-G Endog Replacer na 1 cai séndok, ngéléhkeun rada kalawan whisk. Campur bareng jeung tipung, germ gandum, baking powder na seasonings sarta nambahan kana sayuran.
- Dina mangkok leutik ngagabungkeun 1 séndok Ener-G Endog Replacer na 2 sendok cai, ngéléhkeun dugi cukup kaku. Melu kana campuran sayur.
- Tuang kana oiled loaf pan (ukuranana leutik) jeung Panggang salila 1 jam di 300 F.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 148 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 368 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |