Naha anjeun nyaho yén hiji scone buah beri biru kalayan kopi isuk anjeun ngandung leuwih ti 450 kalori sarta hiji dosis damang tina gajih? Di dieu hiji buah beri biru scone teuing torek, nu leuwih leutik tapi sagampil tantalizing. Ieu scones anu scones serelek tinimbang wedges, nu ngajadikeun éta ukuran sampurna pikeun hiji isuk atawa soré saréat.
Ieu nu pangalusna dilayanan haneut.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 tipung cup (sagala-Tujuan)
- 1 tipung cup (
- sakabeh-gandum )
- Gula 1/3 cangkir
- 2 TSP. soda kuéh
- 1/2 TSP. soda kuéh
- 1/4 TSP. uyah
- 4 sdm. mentega (tiis, unsalted, potong buah leutik)
- 1 endog (enteng keok)
- 3/4 cangkir buttermilk-gajih low
- 1 TSP. vanili
- 1 cup blueberries
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 375 F.
- Baris hiji lambar baking ageung sareng mat silicone atanapi kertas parchment .
- Ngagabungkeun tipung, gula, baking powder , baking soda , jeung uyah dina mangkok badag. Motong mentega kana campuran tipung sareng Blénder pastry atanapi dua knives nepika nyarupaan crumbs kasar.
- Tambahkeun endog, buttermilk , sarta vanili. Aduk ku garpu dugi a bentuk adonan. Melu di blueberries. Leupaskeun ku tablespoonfuls onto nu loyang disusun.
- Panggang pikeun 12 ka 14 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 73 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 15 mg |
| natrium | 220 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |