Matcha mentega mangrupakeun adun of matcha green tea jeung mentega. Mibanda rasa has anu geus cukup serbaguna keur dipake dina masak hayam, lauk jeung sayuran atawa topping muffins, roti bakar atawa bagels.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 séndok mentega (STP)
- 2 teaspoons matcha héjo
- tea bubuk (gumantung kakuatan dipikahoyong)
- Pilihan: 1 ciwit uyah (rasa)
- Pilihan: 1 gula ciwit (rasa)
Kumaha Jieun Éta
Campur kabéh bahan jeung garpu dugi tuntas anu dicampurkeun. Toko refrigerated dina wadahna airtight dugi siap pake.
Mangpaat pikeun matcha mentega ngawengku:
- Ngaganti mentega biasa di masakan kawas mentega Hayam
- Ngaganti mentega biasa di mentega Lauk
- Topping roti bakar, bagels, muffins atanapi Matcha Cupcakes
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 77 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 23 mg |
| natrium | 150 mg |
| karbohidrat | 0 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |