Resep Nagara Omelet Ieu ciri kombinasi nikmat tina endog, kéju cheddar , sarta bawang bombay héjo.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 endog
- susu 1/3 cangkir
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 séndok
- sambel Worcestershire
- dash tina cabé
- 2 sendok mantega
- 1/2 cangkir kéju abon cheddar
- 2 sendok dicincang bawang héjo
Kumaha Jieun Éta
- Darso endog dugi mengembang.
- Whisk di 1/3 susu cup, uyah, sambel Worcestershire, jeung cabé.
- Panas mantega dina skillet 10 inci beurat leuwih panas low; tuang di campuran endog.
- Cook lalaunan, ngangkat di tepi pikeun ngidinan endog uncooked ngajalankeun underneath. Nalika omelet nu ampir asak tapi masih ngagurilap, panutup sarta neruskeun masak nepi ka dries permukaan, ngeunaan 2 menit.
- Top kalayan kéju sarta dicincang bawang héjo; melu di satengah.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 326 |
| total Fat | 26 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 364 mg |
| natrium | 346 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 19 g |