Ieu intensely flavorful ngawétkeun dijieun kalawan apricots garing sangkan eta bisa dijieun malah di tengah mangsa!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 apricots cangkir garing
- 1 1/2 cangkir gula
- 1 sendok jeruk nipis
- 1 3/4 gelas cai
Kumaha Jieun Éta
- Finely rendang di apricots dina processor dahareun atawa kalayan péso.
- Tempat anu apricots dina cooker slow. Aduk gula, jeruk nipis, sarta cai. Panutup jeung masak di luhur salila 2 jam, aduk aya kalana.
- Uncover jeung masak di luhur, aduk aya kalana, 1 nepi ka 2 jam deui atawa dugi campuran geus thickened.
- Ladle kana kendi gelas bersih. Nyimpen dina kulkas nepi ka 1 bulan, atanapi, pikeun neundeun rak na STP, prosés di mandi cai nu ngagolak salila 15 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 37 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 0 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |