Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 5 kantong pita
- 4 sendok minyak zaitun
- 2 séndok zaatar
- Pilihan: uyah ciwit
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 375 derajat Fahrenheit.
- Nyiksikan pita buka supados hiji sisi téh lancar jeung samping sejenna nyaeta kasar. Teundeun rounds pita kabuka, jeung sisi kasar nepi, dina lambaran cookie.
- Campur minyak sarta zaatar dina mangkok leutik. A ciwit uyah bisa ditambahkeun upami hoyong.
- Sikat sisi kasar tina rounds pita jeung zaatar jeung minyak campuran.
- Roti bakar nu pita kalawan zaatar salila kurang leuwih 6-8 menit atawa nepi ka ngan enteng browned.
ZAATAR: Zaatar mangrupa campuran bungbu anu geus populér di Israel pikeun meats bumbu na breads datar. Siap zaatar bisa kapanggih kiwari di loba halal toko atawa Tengah Wétan. Anjeun tiasa nyieun zaatar sorangan kalawan ieu resep .
Variasi: Potong unggal babak pita kana satengah bunderan pikeun ngabentuk 10 wedges, atawa kana suku pikeun ngabentuk 20 triangles.
Porsi Papagah: Ngawula ka nu pitas toasted haneut atawa dina suhu kamar. Ngawula ka roti jeung hiji Salad Israél atawa Yunani.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 136 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 205 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |