Basajan, nikmat, tur rada kaluar ti biasa, rutabaga tur apal casserole kieu resep mangrupa gampang nyieun piring samping for ngaronda.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas peeled sliced
- rutabaga
- 2 apel sedeng, sliced
- 1/2 cangkir gula coklat, dipak
- 3 sdm. mantega
- Dash uyah
Kumaha Jieun Éta
- Cook keureut rutabaga dina cai ngagolak asin dugi ngan lembut; solokan.
- Lapisan satengah tina keureut rutabaga sarta satengahna keureut apal dina buttered 1 quart casserole. Sprinkle kalawan satengah gula coklat sarta titik kalayan satengahna mentega. Sprinkle kalawan uyah. Ulang lapisan.
- Panggang katutupan di 350 derajat pikeun 30 menit.
Langkung Rutabaga Resep
Mashed Rutabaga kalayan wortel
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 167 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 15 mg |
| natrium | 41 mg |
| karbohidrat | 30 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 1 g |