Unggal taun satia Ortodoks Panggang jajan keur ngahargaan ka Saint Fanourios '(fah-NOO-ree-OS) dinten on 27 Agustus. Anjeunna dipercaya jadi "Panimu" barang leungit pikeun maranéhanana anu Panggang cake ieu jeung mawa ka garéja salaku hiji kurban tina nuhun atawa "Tama".
Ieu kueh spiced nikmat mibanda kismis na walnuts éta gampang keur ngumpul jeung hébat sareng kopi atanapi tea.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- minyak sunflower 1 cup
- Gula 1 cup
- jus jeruk 3/4 cangkir
- 1/4 cangkir brendi
- 2 TSP. taneuh kayu manis
- 1/4 TSP. taneuh cengkeh
- 1 1/2 TSP.
- soda kuéh
- 3 gelas
- sagala-Tujuan tipung
- 1/2 walnuts cangkir taneuh
- 1/2 kismis cangkir
Kumaha Jieun Éta
- Preheat oven ka 350 derajat.
- Enteng gajih na tepung pan jajan 9 babak inci (24 cm).
- Dina mangkok badag migunakeun whisk a , gaul babarengan minyak sunflower sarta gula dugi ogé dikombinasikeun. Nambah jeruk jus, brendi, rempah, jeung baking powder tur gaul ogé.
- Ngagunakeun spatula a, ngasupkeun tepung kana adonan jeung mix dugi ngan digabungkeun. Campur dina walnuts taneuh jeung kismis.
- Mindahkeun adonan kana loyang jajan na halus luhureun kalawan spatula kana. Panggang dina preheated, 350 gelar oven salila 45-50 menit atawa nepi ka jajan geus nicely browned.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 499 |
| total Fat | 34 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 18 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 271 mg |
| karbohidrat | 45 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |