Kawas lemon pasta? Tambahkeun lemon pinus resep nut cappellini vegetarian ieu repertoire anjeun gancang jeung gampang pasta masakan nu bisa giliran dina wengi sibuk nalika rék ngeusian nepi tapi ngan teu ngarasa kawas masak. Mun anjeun teu mibanda brokoli seger kana leungeun, razia freezer anjeun sarta Tos sababaraha veggies beku thawed, naon anjeun boga on leungeun. Luhur eta kabeh kaluar kalawan sababaraha kéju parmesan atawa kapang gizi, upami anjeun vegan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 pound pasta (I resep capellini pasta Malaikat bulu atawa cangkang leutik) disiapkeun nurutkeun parentah pakét
- 1 cup brokoli, dicincang leutik tur enteng steamed
- 3 sdm minyak kualitas alus zaitun
- 1 cengkeh bawang bodas, minced
- 1 sdm jeruk nipis seger
- Zest ti 1/2 lemon
- 2 kacangan pinus sdm
- Uyah secukupnya
- Cabe jeung rasa
Kumaha Jieun Éta
- Nyiapkeun pasta nurutkeun parentah pakét. Solokan ogé.
- Uap atawa microwave brokoli ngan dugi lembut. Sisihkan.
- Sautee bawang bodas di minyak zaitun keur ngan hiji menit atawa dua. Angkat ti panas, lajeng whisk dina jeruk nipis sarta lemon zest.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun nu pasta, brokoli, minyak zaitun, nipis sarta bawang bodas jeung pinus mété, gently tossing ngagabungkeun. Usum generously jeung uyah jeung cabé, rasa.
- Ngarasakeun gancang jeung gampang vegetarian na vegan lemon pasta anjeun!
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 391 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 96 mg |
| karbohidrat | 57 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 11 g |