Grilled terong sandwich jeung mozzarella kéju. Ulah boga dapur grill? Taya worries, sandwich terong kieu ogé bisa disiapkeun dina broiler oven anjeun. Kalayan dina 300 kalori per sandwich, ieu ogé resep low-kalori.
Resep jeung poto kahadean The Tepung pangan Council
Kawas kieu sandwich terong grilled? Didieu deui vegetarian (jeung vegan!) Pamanggih sandwich.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- térong (potong keureut inci ¼)
- 1 bel cabe (konéng, oranyeu atanapi beureum, sliced kana cingcin)
- 8 keureut roti, buttered enteng dina dua sisi
- 4 keureut seger mozzarella kéju
- 1/4 cangkir Parmesan kéju (grated)
- uyah jeung cabé (rasa)
Kumaha Jieun Éta
grill Preheat atawa nangtukeun oven mun broil.Teundeun terong jeung bel amis peppers on grill (atawa dina lambaran baking pikeun broiler), sarta usum ogé kalawan uyah jeung cabé. Grill 5 nepi ka 10 menit, dugi lembut tur enteng browned. Angkat ti panas.
Enteng grill roti dina hiji sisi. Hurungkeun leuwih kana grill di sisi sabalikna, nambahan mozzarella kéju ka sisi grilled tina opat keureut. Kéju kedah soften tapi teu ngalembereh.
Lapisan terong jeung bel peppers on luhureun kéju, sarta nambahan Parmesan kéju.
Luhur kalawan sésana 4 keureut roti. Ngawula langsung.
Inpo gizi:
Servings: 4
Kalori / porsi: 219
Gizi: Hiji sandwich nyadiakeun kira: 219 kalori, 9 g protéin, 34 g karbohidrat, 5 g serat, 6 g gajih (3 g jenuh), 11 mg koléstérol, 76 folat mcg, 2 mg beusi, 414 mg natrium.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 156 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 19 mg |
| natrium | 361 mg |
| karbohidrat | 18 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 9 g |