Ieu medley warming tina beureum anggur, jeruk, nipis sarta rempah teh nyokot Walanda on anggur mulled atanapi gluhwein. Perlu dipikanyaho di Walanda salaku bischopswijn atanapi '' uskup urang anggur '' sanggeus Saint Nicholas , anu uskup Katolik anu sohor dina Sinterklaas unggal taun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 botol anggur beureum (misalna hiji Cabernet Sauvignon)
- 2 jeruk
- 1 lemon
- Ngeunaan 15 cengkéh
- 4 kayu manis teken
- 1/2 cangkir gula bodas
Kumaha Jieun Éta
- Decant anggur kana, pot sup badag kandel-bottomed.
- Spike nu jeruk jeung lemon jeung cengkéh jeung tambahkeun ka anggur nu marengan teken kayu manis.
- Panas lalaunan ngaliwatan hiji panas pisan low pikeun 3 jam. cairanana teu kudu kulub (ieu bakal nyieun menguap alkohol).
- Tambahkeun gula nuju tungtung tur pastikeun yén éta leyur lengkep.
- Ayeuna nyabut buah jeung rempah, jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 92 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 3 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 1 g |