Ieu patties zucchini gampang atawa fritters anu flavored jeung kéju Parmesan jeung bumbu. A jumlah leutik mayonnaise mana kana adonan ogé. adonan mangrupakeun snap nyiapkeun, sarta aranjeunna asak kawas pancakes. Ngawula ka zucchini ieu pancakes kalawan sababaraha krim haseum, Salsa, atawa sumebar gurih kawas hummus.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir grated zucchini atah
- 2 sendok minced bawang atawa sliced bawang héjo
- 1/4 cangkir grated Parmesan kéju, seger nyaeta pangalusna
- 1/4 cangkir sadaya-Tujuan tipung
- 2 endog badag
- 2 séndok mayonnaise
- 1/4 séndok oregano
- uyah jeung cabé secukupnya
- 1 séndok mantega
Kumaha Jieun Éta
- Mencet kaleuwihan Uap kaluar tina zucchini grated antara towels kertas. Ngagabungkeun sagalana tapi mentega sangkan adonan; nyampur ka nyampur tuntas.
- Ngalembereh mentega leuwih panas sedeng dina badag skillet atawa tumis pan .
- Nalika mentega anu panas tur foaming, séndok adonan (ngeunaan 2 heaping sendok per Patty) kana skillet. Rarata enteng sareng spatula a.
- Masak leuwih panas sedeng dugi nicely browned dina dua sisi. Ngawula ka polos atawa luhur ku saos tomat sarta kéju grated.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 296 |
| total Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 241 mg |
| natrium | 659 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 13 g |