wortel alami amis anu ditingkatkeun ku almond, amaretto, sarta hint tina kayu manis. Mun anjeun teu mibanda amaretto liqueur atanapi henteu bisa make eta, kantun ngagantikeun ekstrak almond sakumaha diarahkeun dina resep. Ieu hiji acan basajan tur gancang sisi piring elegan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/4 cangkir slivered almond
- 1 pound wortel seger, dipangkas jeung peeled
- 1/2 iteuk (4 sendok) mantega
- 1/4 cangkir
- amaretto liqueur (mungkin ngagantikeun 1 séndok ekstrak almond)
- 1/8 séndok téh taneuh
- kayu manis
- Uyah bodas
- cabe jeung rasa
Kumaha Jieun Éta
- Enteng roti bakar almond slivered dina skillet garing nepika dimimitian jadi enteng coklat jeung bau seungit. Sisihkan.
- Nyiksikan wortel kana wangun koin 1/8 inci-kandel.
- Teundeun wortel dina panci beurat kalawan mentega jeung gently simmer ngeunaan 3 menit, aduk aya kalana.
- Nambah amaretto, kayu manis, jeung lada.
- Neruskeun simmer dugi wortel téh ngan lembut tapi teu overcooked. Aduk almond toasted jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 169 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 20 mg |
| natrium | 54 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 3 g |