lele ieu marinated dina campuran amis tur lada nikmat, grilled panas tur gancang, sarta dilayanan kalawan sisi favorit anjeun kawas sayur grilled jeung béas atawa Salad kentang nikmat na grilled jagung. Jalan, anjeun bakal boga hidangan hebat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 pikeun 3 Gurame lele
- Pikeun marinade:
- 1/3 cangkir / 80 ml saos tomat
- 1/4 cangkir / 60 ml cuka anggur beureum
- 3 séndok / 45 ml
- horseradish
- 1 séndok / 15 ml gula coklat
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 2 teaspoons / 10 ml Basil seger (finely dicincang)
- 1 séndok / 5 ml uyah
Kumaha Jieun Éta
1. Tempat lele dina piring deet. Campur babarengan bahan saos jeung tuang leuwih Gurame lele. Panutup tur ngidinan pikeun marinate keur 30 nepi ka 45 menit dina kulkas.
2. Angkat Gurame ti piring, marinade Piceun.
3. Preheat grill keur sedeng luhur panas. Teundeun Gurame on grill jeung masak pikeun 12 ka 15 menit (atawa dugi suhu internal ngahontal 145 nepi ka 150 derajat F), ngarobah sakali.
4. Sakali asak, piceun lauk ti panas sarta ngalayanan kalayan masakan samping favorit Anjeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 119 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 860 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 3 g |