Haralsen, Granny Smith, atawa Roma apel anu hiji pilihan alus keur chutney ieu. Kuring resep ngumbah nu kendi jeung lids di dishwasher jeung nyokot aranjeunna kaluar katuhu saméméh ngeusian aranjeunna kalayan chutney nu. Éta jalan pangalusna pikeun mastikeun Anjeun gaduh panas, kendi bersih ngeusian.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas Granny Smith apel (peeled na sliced)
- 1/2 cangkir kismis emas
- 1/2 cangkir gula coklat
- 1/3 cangkir cuka cider apal
- 1/4 cangkir finely bawang (dicincang)
- 2 sendok daun mint (dicincang)
- 1/4 séndok téh uyah
Kumaha Jieun Éta
1. ngagabung kabéh bahan dina panci sedeng beurat jeung aduk nepi ngagabungkeun. Bawa campuran ka kulub teuas leuwih panas tinggi sedeng, aduk remen.
2. Ngurangan panas ka sedeng jeung kulub keur 4-5 menit dugi apel anu lemes, ngawitan megatkeun eta, sarta campuran ieu thickened, aduk mindeng.
3. Cool chutney pikeun 5 menit, tuluy tuang ka 2 bersih, panas 8-oz. kendi. Panutup pageuh kalayan lids screw. Toko dina kulkas nepi ka 3 minggu, atawa dina freezer nepi ka 3 bulan.
chutney Ieu kudu disimpen dina kulkas atanapi freezer; teu rak stabil.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 28 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 2 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |